• Dumankaya Vizyon Plaza Kat:14 No:98 Kartal / İSTANBUL

Teslimat maliyetleri filo işletmelerinin genel giderlerini etkiler. Malları uzun yollarda teslim ederken harcanan paranın filo giderlerinde ne kadar büyük bir yer kapladığını gördüğünüzde şaşırmışsınızdır.

Peki bu maliyeti nasıl azaltırız ? İşte araç takip sisteminin bu konudaki bazı faydaları:

1-Son Kilometreler İçin Rotanızı Ayarlayın

Bugünlerde tabi ki trafiği halletmek hiç kolay olmuyor. İlk kilometrelerde veya son kilometrelerde hiç farketmez.

GPS takip sisteminin desteği ile filonuzun gideceği teslimat yollarını seçebileceksiniz, bu sayede yakıt kullanımını minimum düzeyde tutabileceksiniz. Aynı zamanda, trafikte aracın rölantide olmasından veya karmaşık rotaları seçmesinden kaynaklanan yakıt israfını da önleyebilir.

GPS sistemi ek olarak trafikli yolları farkeder ve bu durumdan sizi kurtarmak için alternatif bir rota bulur ve size daha hızlı teslimat yapmanız konusunda yardımcı olur.

Ayarladığınız rotalar sayesinde filonuz daha doğru yollardan gidecek böylece yakıtta tasarruf etmiş olacaksınız. Son kilometrelerde hiç kaybolmayacak ve teslimatı zamanında yetiştirecektir.

2- Teslimat Planına Olan Bağlılığı Artırın

Sürücülerin zamanını etkin bir şekilde kullanıp kullanmadıklarını görmek, önemli bir iştir.

GPS takip sisteminin faydaları ile birlikte sürücülerinizin seçtikleri yolları, verdiğiniz rotaya uyup uymadıklarını, aracınızı güvenli olarak kullanıp kullanmadıklarını veya takvime olan bağlılıkları görebileceksiniz.

GPS takip sisteminden elde edilen verileri kullanarak,  malları düzgün bir şekilde idare edebilecek ve sürücülerin yapabileceği yanlış kullanımların önüne geçebileceksiniz.

3- Yanlış Teslimatları İhtimalini Ortadan Kaldırın

Bu sorun teslimat firmaları için çok büyük bir sıkıntı haline geldi. GPS takip sistemi sizi bu durumdan kurtaracak ve yanlış teslimat ihtimalini minimum seviyede tutacaktır.

İlk olarak alıcının teslimatı almak için uygun olduğu saatleri öğrenin. İkinci olarak ise alınan bilgiye göre GPS takip sistemi ile doğru rotayı belirleyin ve teslimatı doğru zamanda doğru yere ulaştırın.

Belirlediğiniz rotalarda trafik problemi olabilir, o yüzden GPS takip sistemi size en uygun rotayı belirleyecektir. Böylelikle yanlış teslimat veya teslimatın zamanında ulaşmama problemi ihtimali minimum düzeyde kalacaktır.

GPS takip sistemiyle son kilometrelerde olan benzin kaybını minimum düzeyde tutabilir ve GPS takip sistemi teslimatta bir hata olmasını engeller.