• Dumankaya Vizyon Plaza Kat:14 No:98 Kartal / İSTANBUL
tekne takip sistemi

Yat ve Tekneleriniz bizimle güvende

tekne takip sistemi

Araç takip cihazlarımızla sadece kara araçlarının deniz araçlarının güvenliği içinde bir çok özellikle donattık.Mevcut sistemle 1.5 mt sapma ile aracınızın yerini ve hızını ister web portalımızdan isterseniz ios ve android mobil yazılımlarımız üzerinden takip edebilirsiniz.

Bir çok lüx tekne sahibi kullanmadıkları dönemlerde tekneleri ile ilgili endişe içindir.Acaba kaptan kirayamı veriyor ,ben yokken nerelerde dolaşıyor gibi sorular aklınızdan illaki geçmiştir.

Şimdi bütün bu endişelerinizi bir kenara bırakın ve çözümlerimizi okumaya devam edin ;

Geofence özelliği

Teknenizi bir limana bıraktınız ve oradan başka bir yere ayrıldığında haberiniz olsun istiyorsanız bu özellik tam size göre .Dijital olarak oluşturduğunuz kafesle belirlediğiniz alanın dışına çıkıldığında ve girildiğinde alarmla size bildirim gönderiyoruz.

Kontak alarmı

Kontak açıldığı anda size mesaj ve bildirimlerle bilgi veriyoruz

Motor blokaj sistemi

Dilerseniz mobil uygulamamız yada web portalımız üzerinden aracınızın motorunu bloke edebilir ve bilginiz dışında çalıştırılmasına engel olabilirsiniz.Tabiki size özel parola ile

Geri izleme

Evet belki yukarıdaki özellikler size çok paranoyakça geldi ve ben güvenmek istiyorum diyorsanız aklınıza gelen bir zaman diliminde aracınıza ait 6 aylık geri izleme periyodu içinde nerelere gidip nerelerde dolaştığını animasyon şeklinde izleyebilirsiniz.

Kartla çalıştırma

Aracınıza takılacak olan bir kart okuyucu sayesinde yetkilendirilmiş kartlarla önce blokeyi açıp sonrasında anahtarla çalıştırılmasını sağlayabilrsiniz.Ayrıca kart sahibi kim ise o an kimin çalıştırdığınıda sistemden görebilirsiniz.

Özel alanlara giriş çıkış alarmları

Teknenizde size özel ve kesinlikle kullanılmasına müsade etmediğiniz alanlar olabilir örneğin size özel kamara yada yatak odası gibi.Dilerseniz bu kısımlara giriş çıkışları da sizin için kontrol altında tutabiliriz.

Yakıt takibi

Teknenizin yakıt takibi de en önemli konulardan biri tabiki dilerseniz yakıtınızı da kontrol edebilecek sensörler aracılığı ile size alarmlar oluşturabiliriz.

Isı ve Nem takibi

Araç içindeki ısı ve nemi de sensörlerimiz aracığı ile ölçümleyebiliyor ve sistem üzerinde size raporlayabiliyoruz.

Sizinde özel istekleriniz olabilir tabi ki bu konularda da bize mutlaka telefonla ulaşabilirsiniz.

Read More

Kişisel Araç Takibin Avantajları Nelerdir ?

Filo takibinin yanı sıra kişisel araç takip sizin güvenlik ihtiyaçlarınızdan bazılarını karşılayacaktır.

Kişisel araç takip, gençlerin arabasıyla nerelere gittiğini görme, bir çalınma durumunda arabanın nerede olduğunu görebilme, yaşlıları herhangi bir tehlikeden korumak veya kaybolmasını engellemek gibi farklı farklı amaçlarla tasarlandı.

Gerçek Zamanlı Araç Takip

Canlı GPS ile birlikte aracın nereye gittiğini görebileceksiniz. Yanlış bir yöne gitme durumunda sürücüyle iletişim kurabilir doğru yol için yönlendirebilirsiniz.

Bu sistem ile birlikte, kötü hava koşulu durumunda sürücünüzü daha güvenli yollara yönlendirebilirsiniz. Bu sayede hem sürücününüz güvenliğini sağlamış hem de arabaya gelecek herhangi bir zarardan kaçınmış olursunuz.

Araç Hırsızlığını Engelleyin

Bugünlerde araç hırsızlığı birçok ülkede artış gösteriyor. GPS sistemine yapacağınız yatırım sizi bu durumdan kurtaracak en anahtar şeydir. Araç takip sistemini aracınıza kurarak, yanında olmasanız bile aracınızın nerede olduğunu görüntülebilirsiniz.

Siz aracınıza yakın değilken araçta bir hareketlenme olduğunda bu cihaz sizi akıllı telefonunuza yolladığı mesaj ile uyaracaktır. Çalınmış olsa bile GPS sisteminden aracın yerini görebildiğiniz için suçluyu hemen yakalayabilirsiniz.

SOS veya Panik Butonu

Eğer tehlikeli yerlerde yolculuk ediyorsanız ve başınıza bir olay gelmişse bu buton sayesinde daha önce seçtiğiniz kişiye konumuzu ve yardım mesajınızı yollamış olursunuz. 

Read More

Araç Takip Sistemi Teslimat Giderlerini Nasıl Düşürür ?

Teslimat maliyetleri filo işletmelerinin genel giderlerini etkiler. Malları uzun yollarda teslim ederken harcanan paranın filo giderlerinde ne kadar büyük bir yer kapladığını gördüğünüzde şaşırmışsınızdır.

Peki bu maliyeti nasıl azaltırız ? İşte araç takip sisteminin bu konudaki bazı faydaları:

1-Son Kilometreler İçin Rotanızı Ayarlayın

Bugünlerde tabi ki trafiği halletmek hiç kolay olmuyor. İlk kilometrelerde veya son kilometrelerde hiç farketmez.

GPS takip sisteminin desteği ile filonuzun gideceği teslimat yollarını seçebileceksiniz, bu sayede yakıt kullanımını minimum düzeyde tutabileceksiniz. Aynı zamanda, trafikte aracın rölantide olmasından veya karmaşık rotaları seçmesinden kaynaklanan yakıt israfını da önleyebilir.

GPS sistemi ek olarak trafikli yolları farkeder ve bu durumdan sizi kurtarmak için alternatif bir rota bulur ve size daha hızlı teslimat yapmanız konusunda yardımcı olur.

Ayarladığınız rotalar sayesinde filonuz daha doğru yollardan gidecek böylece yakıtta tasarruf etmiş olacaksınız. Son kilometrelerde hiç kaybolmayacak ve teslimatı zamanında yetiştirecektir.

2- Teslimat Planına Olan Bağlılığı Artırın

Sürücülerin zamanını etkin bir şekilde kullanıp kullanmadıklarını görmek, önemli bir iştir.

GPS takip sisteminin faydaları ile birlikte sürücülerinizin seçtikleri yolları, verdiğiniz rotaya uyup uymadıklarını, aracınızı güvenli olarak kullanıp kullanmadıklarını veya takvime olan bağlılıkları görebileceksiniz.

GPS takip sisteminden elde edilen verileri kullanarak,  malları düzgün bir şekilde idare edebilecek ve sürücülerin yapabileceği yanlış kullanımların önüne geçebileceksiniz.

3- Yanlış Teslimatları İhtimalini Ortadan Kaldırın

Bu sorun teslimat firmaları için çok büyük bir sıkıntı haline geldi. GPS takip sistemi sizi bu durumdan kurtaracak ve yanlış teslimat ihtimalini minimum seviyede tutacaktır.

İlk olarak alıcının teslimatı almak için uygun olduğu saatleri öğrenin. İkinci olarak ise alınan bilgiye göre GPS takip sistemi ile doğru rotayı belirleyin ve teslimatı doğru zamanda doğru yere ulaştırın.

Belirlediğiniz rotalarda trafik problemi olabilir, o yüzden GPS takip sistemi size en uygun rotayı belirleyecektir. Böylelikle yanlış teslimat veya teslimatın zamanında ulaşmama problemi ihtimali minimum düzeyde kalacaktır.

GPS takip sistemiyle son kilometrelerde olan benzin kaybını minimum düzeyde tutabilir ve GPS takip sistemi teslimatta bir hata olmasını engeller. 

Read More

Uydu Üzerinden Araç Takip Sistemi Nasıl İzlenir ?

Uydu üzerinden araçların DÜNYA üzerindeki konumlarını maksimum 5 metre sapma payı ile tespit edebilmektedir.

Araçlarınızın konum bilgilerini ve gün içinde yapmış olduğu aktivite bilgilerini Uydu takip cihazları ile anlık olarak takip edebilirsiniz. Uydu takip cihazı kurulumu sonrasında size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile anlık olarak araçlarınızı takip edebilirsiniz. Uydu takip cihazlarının kurulumları ortalama 20 dakikalık bir işlem sonrasında araç takip sistemi yazılımı üzerinden araçlarınızı takip edebilirsiniz.

Uydu takip sistemi tüm taşıtlara uygun bir yapısı vardır. Otomobil, Kamyonet, Tekne veya ürün güvenliği için GPS takip cihazları ile anlık konum bilgileri kontrol edebilirsiniz. Uydu üzerinden araçların noktasal konum tespitleri yapılır ve araç için bulunan sensör ve ilave ek birimlerden gelen veriler ile beraberinde M2M data hattı ile araç takip sunucularına veriler iletilir.

Uydu Takip Sisteminin Özellikleri

Uydu takip sistemi cihazları genel olarak araçların konum bilgisi, araçların hız bilgisi, araçların yön bilgisi, yapılan günlük kilometre bilgisi, kontak açma ve kapatma durumları gibi genel bilgileri uydu takip sistemi yazılımı üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca araç takip aksesuar ürün seçimlerinizin olması durumunda farklı bilgilerde araçlardan alınabilmektedir. Örnek olarak Araç Takip Sistemi G-Sensör özelliği sayesinde araçların savrulma, ani duruş veya kalkış gibi birçok veri bilgisine uydu takip cihazı ile ulaşabilmek mümkündür.

Read More

Araç Takip Cihazı Nasıl Takılır ?

Araç takip cihazları takılacak olan araçta kullanım durumuna göre montajı yapılmalıdır. Genel olarak araç takip cihazlarsı sadece takip için kullanılacaksa, artı ve eksi (şase) kablolarının sürekli elektrik olacak şekilde bağlanması yeterlidir.

Fakat motor blokajlı araç takip cihazı montajında mutlaka uzman bağlantısı gereklidir. Burada yapılacak bir hata aracınızın daha sonra çalışmasını engelleyebilir veya sorunlu çalışmasına neden olabilir.

Eklentili araç takip cihazı montajlarında mutlaka bir uzmana montaj yaptırın. Aracınızın daha büyük sorunlarla karşılaşmaması için araç takip cihazlarını mutlaka yetkili bir serviste veya yerinde yetkili kişiler tarafından servis yapılmasına dikkat edin.

Read More

Oto Hırsızları İçin Araç Takip Sistemi Önlem Sağlar Mı ?

Araç takip ve izleme sistemleri her ne kadar şirketler tarafından tercih edilen ürünler olmasına karşın bireysel olarak araçların güvenliğini sağlamak isteyen kullanıcılar tarafından da araç takip cihazı ürünleri tercih edilmektedir. Şirketler araçların tüm aktivitelerini sahada kontrol altına almalarının yanısıra araç takip sistemi cihazı ürünleri ile de araç içinde bulunan ürünlerin güvenliğini sağlayabilirler.

Bölge Tanımlama 

Aracınız için bir alan belirleyebilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz bu alan dışına çıkan aracın bilgisini anlık olarak mail, sms veya notificasyon bildirimleri ile hem web sayfasından hemde mobil uygulamalardan anlık olarak bilgi alabilirsiniz.

Motor Blokaj Sistemi

Araç takip sistemi ile entegre olarak çalışabilen bir yapıya sahip olan motor blokaj durdurma özelliği ile araçların istenmeyen durumlarda uzaktan motorların durdurulması da araç hırsızlıklarının önüne geçebilmeniz için size avantaj sağlayacaktır.

Kontak Açma Bildirimi

Kontak açma kapatma bildirimleri ile araçlarınızın her kontak açmasında ve kapamasında bildirimler alabilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz zamanların dışında araç kontağının açılmasında araç takip sistemi yazılımı üzerinden bildirimler alabilirsiniz.

Read More