Araç takip Mi ?

Araç Takip Çılgınlığı

Neden takip ediyoruz ?

Belki malınızı , belki işinizi ,belki eşinizi çocuğunuzu yada belki çevrenizdeki her şeyi kontrol etme isteği güvensizlikten yada güvensiz ortamların oluşmasından kaynaklı olacak ki günümüzde bir çok şeyin takibini yapıyoruz.


Eskiden sadece iş yerlerimizin kontrolü için kameralar kullanırdık örneğin .Şimdi ise evimizdeki bakıcı için bile kamera sistemi satın alıyoruz.

Aslında ekonomiye can veren her şey güvensizlikten , kanunsuzluktan ve sistemsel yada kültürel bozukluklardan kaynaklı. Hırsız olmasa bu konuda bir kaygımız olmaz ve kamera sistemi taktırmazdık ya da kaytaran personellerimiz olmasaydı onların kontrolünü sağlamaya gerek kalmazdı.Anlayacağınız bozuk düzen kontrol mekanimazmaları yaratıyor.

 

Bu kadar şeyi neden anlattınız diye sorarsanız ;

Herşey bundan 14 yıl önce çalışmakta olduğum bir gsm operatörü aracılığıyla tanıştığım bir firmaya araç takip sistemi  almasında aracı olmamla başladı.Bu arada firma ,millliyetçi markamızın hizmeti o bölgede çekmedi halde bile bizden ürün alan bir firma olduğundan güve tavan yapmış durumda ve bu sayede elektrikli battaniye alsalar bize soruyorlar.

Araç takip ne ki uydu telefonu satıyoruz o zaman dakikası 20 dolar konuşmanın J

Neyse araç takip firmasını bulduk ve  5 araçlarına takılması konusunda anlaşmaya vardık o zaman fiyat şimdinin 2000 tl leri falan.Firma taktı cihazları ve sökmeye bile uğramadılar.

Tabi o işler eskide kaldı müşteri memnuniyeti gereği.Araç takip sistemi konusunda son yıllarda sadece şirket araçları değil bir çok sektörde kullanımı kaçınılmaz hale geldi.

Rent a car'lar , Şehir içi minibüs ve otobüs hatları,Motorsikletler ,dağıtım firmaları ,nakliye araçları ve hatta Alzheimer hastaları bile bu takipten nasibini alıyor.

Takip aileye kadar girdi !

Aile içinde çocuğunun arabasını takip eden mi dersiniz,eşini ,sevgilisini vs anlayın işte.

Sadece nerede,kaç km ile gidiyor,dün nerdeydi şuan nerde falan değil.

Ses dinlemek isteyenler,fotoğraf çekmek isteyenler,nem ,hava kalitesi gibi bir çok bilgiye buluşmak mümkün.

Çalındımı araç ,bas tuşa dursun !

Motoru durdurmak ve çalışmamasını sağlamak sizin elinizde tek yapmanız gereken sisteme giriş yapıp aracınızın ustundeki motor blokajı aktif etmek.Aman korkmayın giderken durdurmuyoruz kural belli,araç ya belli bir km hızın altına düsşecek yada duracak.

Takip başarıyı getirirmi ?

Evet takip başarıyı getirirmi bilmem ama ekonomiyi ve ayrıca  işinizi koruduğu kesin.

Normal bir şirkette min %20 lik bir yakıt ve zaman avantajı sağlayacaktır.

 

Her yıl milyonlarca araç üretiliyor ve tüm bu araçlar farklı nedenlerle takip gerektiriyor.